• +90 (392) 601-3000
  • info@stat.gov.ct.tr

BAŞKAN

Yrd. Doç. Dr. Türel ÖZER ÖKSÜZOĞLU

1970 Osmaniye doğumlu olup, Evli ve iki çocuk annesidir. MBA alanında yüksek lisans yapmış olan Öksüzoğlu, İşletme alanında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Kamu görevinde 29 yıllık geçmişi olan Öksüzoğlu, bu süreler içerisinde birçok sorumluluk üstlenmiştir. Çalışan Hakları konusunda daha etkili olma adına, yetkili bir sendikada beş yıla yakın süre profesyonel sendikacı olarak çalışmış, aynı zamanda, Yürütme Kurulu üyeliği ve Basın ve Dış İlişkiler görevlerinde bulunmuştur.

Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetim üzerine birçok çalışmalar yürütmüş olan Öksüzoğlu, özellikle çalışma hayatında çok rastlanan ancak ülkemizde adı bile konulmayan, bilinmeyen bir kavram olan MOBBING konusunda akademik birçok araştırmalara imza atmıştır. Ayrıca, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına Şiddet ve Engelli Hakları konusunda uzun yıllardır çalışmaları ve katkıları devam etmektedir.

2016 yılında, Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi Bütçe Kontrolörlüğünden, Yerel Yönetimler Müdürlüğüne getirilmiştir. Aynı Dönemde MAKS Başkanlığını da yürütmüştür. Daha sonra İçişleri Bakanlığına Danışman olarak atanmıştır. Ayni zamanda KKTC Mobbingle Mücadele Dernek Başkanı ve İş İnsanları Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesidir.

2019 yılından itibaren KKTC İstatistik Kurum’nun ilk Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.